Radslavice - škola
Drobečková navigace

Novinky - šk.rok 2017/18 > Slaměníkova MŠ

Slaměníkova mateřská škola

Školní 111, 751 11, Radslavice

Slaměníkova mateřská škola se představuje:
Pracujeme ve třech odděleních, každé oddělení si v součinnosti se ŠVP /Školní vzdělávací program/ vypracovává svůj TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, podle věkového složení, zaměření učitelek atd.
Nejdůležitější pro nás je spokojenost vašich dětí a samozřejmě spokojenost vás, rodičů.
V oddělení BERUŠEK pracuje p. uč. Hana Petrová a chůva Veronika Zmidlochová, v oddělení JEŽEČKŮ p. uč. Helena Otáhalová a v oddělení KOŤÁTEK p. uč. Marie Kratochvílová a Jana Zlámalová.

JARO. LÉTO, PODZIM, ZIMA, V NAŠEM SVĚTĚ JE NÁM PRIMA

Prioritou vzdělávacího programu je poskytnout dětem zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně.

Provoz v MŠ začíná v 6.15 hodin a končí v 16.00 hodin.

 Novinky ve školním roce 2017/2018

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče, všechny vítáme v novém školním roce a těm nejmenším přejeme co nejméně slziček. Však to společně určitě zvládneme!

Všichni zaměstnanci školky Vám přejí pěkný a zábavný školní rok 2017/2018!

 

 • Ježečci poznávali ovoce a zeleninu

A1.JPGS blížící se zimou přichází i spoustu nachlazení.
"My se bacilů nebojíme, společně je porazíme."
To si řekly děti z Ježečků a společně třídily, ochutnávaly , rozeznávaly podle hmatu i vůní. Pak si společně udělaly ovocný salát, na kterém si pochutnaly.

fotogalerie

 

 

 • Lucerničková slavnost

A2.jpgA4.jpgA5.jpg

 

 

 

Děti z Berušek i z ostatních tříd se ve čtvrtek v podvečer vydaly do nedalekého hájku za poustevníkem Martinem. Ten je opět po roce pěkně přivítal a vyzval je, aby přes zimu nezapomněly na zvířátka v lese. Děti poustevníkovi slíbily, že budou sypat ptáčkům do krmítek a nosit dobrůtky do krmelců. Pak dostaly od poustevníka stříbrný klíč a kouzelným zaříkadlem zamkly les. Předaly tak vládu zimě a mohou se začít těšit na sněhové radovánky!

 • Koťátka u pana Složila

a7.jpga9.jpga10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Už Martin na bílém koni, už zase přijíždí k nám...
Děti z Koťátek byly krmit koně u pana Složila, kde měly možnost pozorovat i jiná zvířátka.

 • Ježečci zamykali les

1.JPGS blížící se zimou přichází chladné počasí. Děti z Ježečků využily sluníčka a po vyrobení klíčů se vydaly K Hájku, aby společně zamkly les.

fotogalerie

 

 

 

 • Na návštěvě ve škole

a3.jpga5.jpga6.jpg

 

 

 

 

Už potřetí navštívily děti z MŠ školu, aky se přesvědčily, jak jsou jejich kamarádi šikovní. Ti si pro ně připravili operku O Budulínkovi. Všem se nám moc líbila, a proto jsme ji odměnili velkým potleskem. Už se těšíme na příští rok.

 • Říjen v Beruškách

a1.jpgNa začátku října si děti ve třídě Berušek vyrobily papírového draka - pilně kreslily, lepily, stříhaly a nakonec si jej vyzkoušely i venku. Větrného počasí jsme pak využili nejen ke tradiční drakiádě s rodiči, ale i k foukání bublin z bublifuku, které děti na hřišti s radostí chytaly. Celý podzim děti sbíraly na procházkách dary přírody - kaštany, šípky, kukuřici, kterou ve školce zkoušely loupat, louskaly a ochutnávaly ořechy. Ve třídě pak z nasbíraných přírodnin společně tvořily obrázky podle fantazie. Děti také pracovaly s kinetickým pískem, vodovými barvami i křídami. V dušičkový čas si děti vydlabaly dýni, která je každé ráno vítala rozsvícená v šatně. Děti byly velmi šikovné, všechny aktivity hravě zvládly, a tak nám měsíc říjen uběhl jako voda v řece.                                                         fotogalerie

 • Dýňování u Ježečků

a1.JPGS podzimem přichází v oddělení Ježečků Dýňování - " Ať žijí duchové".
V úterý 31.10. se sešli rodiče s dětmi v MŠ, aby se po vydlabání dýní  vydali na zahradu, kde si pro ně její hodný duch připravil odměnu za pilnou práci. Za stromem děti našly krabičku s malými duchy, ve kterých  byly sladkosti.
Nezapomněl ani na rodiče. Už se mnozí těší na další rok.

fotogalerie

 

 • Podzim

d4.jpgd2.JPGd5.JPG

 

 

 

 

 

 

 Podzim už je mezi námi, po ránu i večer tma a tak si děti z Koťátek společně vydlabaly dýni, kterou každé ráno rozsvěcují před školkou. Z ozdobných dýní si děti vyrobily malé dýňové panáčky, které si pro radost odnesly domů.

 • Pokusná školní skládka na zahrádce

a2.jpga1.jpga6.jpg

 

 

 

 

Děti z mateřské školy si zpříjemnily sychravé podzimní dny zajímavým pokusem. Na školní zahrádce jsme vytvořili tzv. školní skládku. Společně s dětmi jsme vybrali předměty z různých materiálů např. z papíru, plastu, skla i dřeva a nezapomněli jsme ani na jablíčko či skořápku z vajíčka. Všechny tyto věci jsme zakopali do země. Na jaře vše znovu vykopeme a budeme s dětmi pozorovat a zkoumat, co se s nimi přes zimu stalo.

 • Od zrníčka ke chlebíčku

p1.jpg"Od zrníčka ke chlebíčku" - to bylo tématem celého týdne u Ježečků.
Poznávání obilovin, druhy mlýnů, rozpoznávání hrubosti mouky podle hmatu a zraku, kreslení do mouky ...
Nejvíce a těšili na pečení jablečného koláče. Po společné práci se vše zdařilo a všichni si na něm pochutnali.
fotogalerie

 • O veliké řepě

a2.jpga4.jpga7.jpg

 

 

 

 

 

 

Táhli, táhli a u Popů řepu vytáhli.
Máme řepu na zahrádce, ta dá práce, ta dá práce. Odměnou bylo dětem svezení na traktůrku.

 • Práce na zahrádce

b2.jpgb4.jpgb5.jpg

 

 

 

 

fotogalerie

 

 Sbírání oříšků, louskání oříšků, hrabání listí...
Děti z Koťátek mají plné ruce práce. Podívejte se jak jim jde práce pěkně od ruky na naší zahrádce.

 • Koutek z přírodnin

a1.jpga2.jpga4.jpg

 

 

 

 

 

 

Děti z Koťátek si vytvořily v prostorách šatny podzimní koutek z přírodnin, který doplnily kaštanovými zvířátky. Moc se jim líbí a líbí se i Vám?

 • ABRAKA MUZIKA

a4.jpga1.jpga3.jpg

 

 

 

 

 

Tak jako každý rok se Ježečci nejen bavili, ale hlavně poučili při hudebním programu ABRAKA MUZIKA. Děti se pomocí piktogramů seznámily s nástrahami, které na ně číhají na každém rohu. 

 • Zavařování jablíček

k1.jpgDětem v Koťátkách šla práce od ruky. Ochutnávaly při práci a skládaly ovoce do skleniček. Každý měl možnost si svůj kompot doma s rodiči ochutnat.

fotogalerie

 

 

 

 

 • Měla babka čtyři jabka...

o1.jpgPomocí všech smyslů děti poznávaly a ochutnávaly ovoce i zeleninu. Rozlišovaly vůně, chutě, tvar a barvu.

fotogalerie

 

 

 

 

 • Září v Beruškách

h3.jpg

Třída Berušek, kterou navštěvují nejmladší děti, prožila náročný začátek školního roku. Nové děti si prošly adaptačním obdobím, kdy si zvykaly na vše nové, co je ve školce potkalo - od neznámých prostor, učitelek a nových kamarádů až po respektování daných pravidel. Začátky se sice neobešly bez pláče, ale postupně si téměř všechny děti zvykly. A i když ještě dětem ráno ukápne pár slziček při loučení s rodiči, tak vědí, že na ně ve školce čeká spousta zážitků, her a legrace.
V průběhu září děti malovaly vodovými barvami, stříhaly a lepily. Pro některé z nich to bylo první setkání s výtvarnými pomůckami a nůžkami. Děti velmi bavila i práce s plastelínou. Začátkem měsíce čekalo děti ve třídě překvapení, dostaly dva nové šneky, které rády pozorují a krmí dobrotami. Děti je sami pojmenovaly Pat a Mat. Slunečné dny babího léta jsme s dětmi využívali ke hrám na zahrádce a k procházkám po blízkém okolí. Děti pozorovaly přírodu, házely kamínky do kaluží, sbíraly a ochutnávaly oříšky. Na závěr můžeme jen podotknout, že naše děti toto náročné období zvládly na jedničku a společně se budeme těšit, co nového nám podzim ve školce přinese!                                                                                                                                      fotogalerie
 • Piknik

p1.jpgI v uplakaném září se objevil jeden teplý a slunečný den a ten jsme využili na uspořádání tradičního pikniku. Nejdříve jsme šli na procházku, na které si děti natrhaly mirabelky. Na školním dvoře si  na nich pochutnaly.

fotogalerie

 

 

 

 • Pohádka

H3.jpgJak se chovat v lese a  poznávat houby si děti vyzkoušely při  Houbařské pohádce. Nejen že byla poučná, ale děti se pobavily při písničkách a také si zatančily.

fotogalerie

 

 • Táborák

t7.jpgV úterý 12. 9. se děti s rodiči Koťátek sešli na zahrádce, kde byl připravený táborák. Nejdříve si pod pergolou vyrobili podzimního panáčka z břízy a následně, i přes nepřízeň  počasí nevzdali opékání špekáčků. V průběhu opékání děštík ustal a u ohně panovala příjemná atmosféra, která umožnila seznámení s novými dětmi a jejich rodiči. Všem se společná akce líbila a těšíme se na další. 

fotogalerie

 

 

 • Pečení perníku

p2.jpgDěti z Koťátek se s radostí pustily do pečení koláče na náš táborák. Rodiče byli překvapeni, že se dětem perník tak podařil, a že jsou tak šikovné. Velkou odměnou byla pro děti pochvala od rodičů a pohoštění  pro ostatní kamarády, kterým perník moc chutnal.

 

 

 

 

 • Beseda ve školce

p1.jpgDěti z mateřské školy absolvovaly v pondělí 11. 9. 2017 preventivně výchovný program Vztahy mezi dětmi a cvičený pes. Děti si zábavnou formou zopakovaly, jak se mají chovat při kontaktu s cizími lidmi nebo když jsou samy doma. Připomněly si, jak se mají k sobě vzájemně chovat, že si mají pomáhat a neubližovat si. A protože byly děti moc šikovné, čekalo na ně za dveřmi chlupaté překvapení - cvičený pes. Pejsek dětem předvedl spoustu zábavných kousků i jak poslouchá svého pána. Nakonec si jej děti mohly pohladit.                                                          fotogalerie

 • Sokolníci

P1150277.JPGVe čtvrtek 7.9. jsme se byli podívat na sokolníky, kteří nám ukázali spoustu dravců, jejich výcvik a mohli jsme si je i pohladit. Všem se nám vystoupení líbilo a vůbec jsme se nebáli.

fotogalerie

 

 

 • Třídní schůzky

14. 9. 2017 v 16.00 hodin se budou konat v MŠ první třídní schůzky.

Po společné části proběhnou konzultace v jednotlivých třídách.

Těšíme se na hojnou účast.

Nabídka pracovního místa

ZŠ a SMŠ Radslavice
je zapojena do projektu CESTA K ÚSPĚCHU
Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

VDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ POMOCÍ TABLETŮ

Pedagogové ZŠ Radslavice se zapojili do projektu Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

logolink.jpg

Certifikát.JPG[1].jpg

Ukončili jsme projekt Comenius EURO SCHOOL LINKS

LOGO[1].jpg

EuropeanLanguageLabel_4c_CS.jpg

Na tomto místě probíhá realizace projektu:
Realizace lokálních sítí mateřských škol v gramotnostech
(reg.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000548)

EU.jpg

Slaměníkova mateřská škola

Slaměníkova MŠ
Slaměníkova MŠ.bmp

Základní škola dnes

Charakteristika školy
škola.JPG[2].jpg

Citát:

"Má-li se člověk
stát člověkem,
musí se vzdělat."

"Spanilý člověk neučený -
co jiného než papoušek
s krásným peřím."

Jan Amos Komenský

 

logo školy