Radslavice - škola
Drobečková navigace

Novinky - šk.rok 2018/19 > Slaměníkova MŠ

Slaměníkova mateřská škola

Školní 111, 751 11, Radslavice

Slaměníkova mateřská škola se představuje:

Pracujeme ve třech odděleních, každé oddělení si v součinnosti se ŠVP /Školní vzdělávací program/ vypracovává svůj TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, podle věkového složení, zaměření učitelek apod.
Nejdůležitější pro nás je spokojenost vašich dětí a samozřejmě spokojenost vás, rodičů.

Třída Ježečků: ved. p. uč. Helena Otáhalová

Třída Koťátek: p. uč. Marie Kratochvilová a p.uč. Jana Zlámalová

Třída Berušek: p.uč. Gabriela Navrátilová a chůva Veronika Zmidlochová


DUHOVÝ SVĚT

Prioritou vzdělávacího programu je poskytnout dětem zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně.

Provoz v MŠ začíná v 6.15 hodin a končí v 16.00 hodin.

 Novinky ve školním roce 2018/2019

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče, všechny vítáme v novém školním roce a těm nejmenším přejeme co nejméně slziček. Však to společně určitě zvládneme!

Všichni zaměstnanci školky Vám přejí pěkný a zábavný školní rok 2018/2019!

 plakát školka.JPG

 • Vánoce v Beruškách image1.jpegV prosinci přišel navštívit děti z oddělení Berušek Ježíšek. Děti si zazpívaly pár koled a poté šly ke stromečku. Ježíšek jim přinesl hodně dárečků a děti měly obrovskou radost. Fotogalerie

 

 

 

 • Zima, zima, zimička

IMG_4446.jpgZima, zima, zimička, hází bílá peříčka. Děti si je chytají, koule si z nich dělají. Sněhuláčka v bílém fráčku, a pak honem na klouzačku. Děti v koťátkách zažívaly každý den zimní radovánky. Házely na cíl, pozorovaly stopy, tvořily sněhový labirynt. Fotogalerie

 

 

 

 

 • Tvoření sněhových koulí v KoťátkáchIMG_20190109_085134.jpg                          Kuli, kuli, kuli lá, koulí ten co kouli má. U Koťátek se malovalo ve skupinkách. Děti si procvičovaly uvolňování zápěstí- tvořily sněhové koule. Kreslení se jim líbilo. Fotogalerie

 

 

 

 

 •  Třídění odpadu

IMG_20190110_090115.jpg Děti z MŠ z Koťátek a Ježečků třídí papír a protože ho byla velká hromada, pomohly paní Hodisové papír naložit na boby a zavezly ho společně do kontaineru.   Fotogalerie 

 

 

 

 

 

 Vánoce v Ježečcích  IMG_20181219_102848.jpgV oddělení ježečků se děti dočkaly. Pod stromečkem je čekala spousta dárků, ze kterých měly velkou radost. Moc je ale mrzelo, že počasí nepřeje a nemohou obdarovat také zvířátka. Vše se splnilo až v lednu, kdy donesly do krmelců jablíčka, kaštany, žaludy a kukuřici.Fotogalerie

 

 

 

 

 • Vánoční dílny v Beruškách

49430BCE-1A25-4CD3-A882-80ABCCF55773.jpegV pondělí 17.12. se konaly v Beruškách vánoční dílny. Děti rodičům předvedly vánoční písničky a vánoční básničky, poté si rodiče s dětmi vyrobili svícínek, dále si nazdobili krásny dřevěný stromeček a nakonec si vytvořili i krásné vánoční přáníčko. Zavládla zde příjemná vánoční atmosféra při poslechu vánočních koled.

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 • Mikuláš

P1200095.JPGVe středu 5.12. navštívil děti v mateřské škole Mikuláš. Děti mu zazpívaly písničku a zarecitovaly básničku a za odměnu dostaly sladkost.

Fotogalerie

 

 

 

 • Vánoční posezení v Ježečcích

25b85a1b46146ced97199324d2e92e96.640x360.jpgPředvánoční čas si užily děti z Ježečků společně s rodiči. Připomněli si staré tradice a zvyky, které si přichystali rodiče a mohli si je také vyzkoušet. Děti jim za to připravily pohoštění, napekly vánoční cukroví.

Fotogalerie

 

 • Vánoční posezení v Koťátkách

IMG_2926.jpg

 Ve čtvrtek 6.12. přišly děti do Koťátek ve svátečním oblečení.Ve třídě svítila světýlka, svíčky a rodiče s netrpělivostí čekali na dětské vánoční vystoupení.Děti rodičům předvedly krásné pásmo plné básní a písní i s pohádkou.Nechyběl ani vánoční čaj, prskavky a cukroví.Rodiče si prohlíželi fotky a dvd na televizi. Děti předaly rodičům dárečky a všude už jen zavládla příjemná vánoční nálada.  Fotogalerie

 

 • Příprava na adventní dílničky v Koťátkách

IMG_2759.jpg

V Koťátkách mají děti ruce plné práce.Pečou cukroví, chystají přáníčka, dárečky,suší ovoce a připravují třídu na adventní dílničky a vánoční posezení.

Fotogalerie

 

 

 • Výlet na zámek

IMG_3197.jpgVšechny děti navštívily vánoční zámek v Přerově, kde si prohlédly spoustu krásných hraček a betlém. Měly také možnost nazdobit si baňku, kterou si vzaly domů a věnovaly rodičům. Všem se výroba vlastní baňky moc povedla.

Fotogalerie

 

 

 • Vánoční dílny v Ježečcích

IMG_20181127_161259.jpgTak jako každý rok, tak i letos byly vánoční dílny u Ježečků. Děti s rodiči a prarodiči si vyráběli svícny z keremiky. Výsledky jejich snažení budou vidět až po vypálení, ale již teď je vidět, že se všem v práci dařilo. Na závěr čekala na všechny sladká odměna v podobě cukroví, které u jedna upekla maminka. Děkujeme.

Fotogalerie

 

 

 

 • Vánoční dílny v koťátkách

    IMG_2928.jpgVe čtvrtek 29.11. proběhly v Koťátkách tradiční vánoční dílny.
Rodiče s dětmi si vyráběli krásné stromečky a vánoční přání.
Děti také na závěr zatancovaly pro potěšení svým rodičům.
Po práci děti odměnila paní Zichová výborným napečeným koláčem a paní
Krupková sladkou tečkou. Všem moc děkujeme a přejeme krásný advent.

Fotogalerie

 

 •  Výroba větrníků v koťátkách

IMG_20181115_102346.jpgV Koťátkách si děti vyrobily větrníky, s kterými na vycházce sledovaly sílu a směr větru. Vycházka byla pro děti velkým zážitkem, protože se všem větrníky točily.  Fotogalerie

 

 

 

 •  Listopad v koťátkách

IMG_2752.jpgListopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad. Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora. Koťátka měla možnost prožívat poslední podzimní radovánky.

Fotogalerie

 

 

 

 

 •  Dýňování

Pod heslemDýňování "Ať žijí duchové" se sešly děti s rodiči a prarodiči na tradičním Dýňování. Po společném vydlabání dýní zazpívaly děti písničku "Dýně" a všichni se odebrali na zahradu. Tam je už čekal hodný duch zahrady a všem za jejich práci nachystal sladkou odměnu. Děti z koťátek si vydlabaly strašidýlko z dýně, které na ně každý den svítí před školkou. Společně si vyrobily dýňového panáčka. Na konci týdne navštívili místní hřbitov, aby vzdali úctu všem zesnulým.   Fotogalerie

 

 

 • Drakiáda

  1.jpgCelý týden byl ve znamení draků.Ve všech třídách se malovalo, stříhalo, lepilo, ale i stavělo. Vyvrcholením týdne byla odpolední drakiáda. Počasí přálo,vítr foukal a občerstvení všem chutnalo.

fotogalerie

 

 • Září v Beruškách

IMG_20181003_073642_resized_20181014_044909556.jpgIMG_20180917_091327_resized_20181014_044910659.jpgIMG_20180917_093412_resized_20181014_044908383.jpgI letos do třídy Berušek nastoupily nové dvouleté a tříleté děti. I přes trošku uplakané začátky si děti rychle zvykly a postupně se seznamovaly s tím, jak to v naší mateřské škole chodí. Děti byly vedené k osvojení a dodržování pravidel třídy, k ohleduplnému chování ke kamarádům a ke vzájemné komunikaci. A co jsme celý měsíc dělali? Společně jsme si hráli, zpívali, učili se jednoduchá říkadla a básně, zpívali lidové písničky, tančili a cvičili. Některé z dětí poprvé zkoušely malovat vodovými barvami a temperami či kreslit křídami. Nejvíce si ale oblíbily práci s plastelínou. Krásného zářijového počasí jsme využívali k procházkám do blízkého okolí, k pozorování přírody a sběru přírodnin. Dostatek času jsme trávili na školní zahrádce. Uspořádali jsme i oslavu narozenin. Děti byly moc šikovné a naučily se spoustu věcí. Už teď se těšíme, co nového nám přinese malíř podzim!

 • Pečení koláče

1.jpeg

Děti z Koťátek se s radostí pustily do pečení koláče na náš táborák. Rodiče byli překvapeni, že se dětem koláč moc podařil, že jsou tak šikovné.Velkou odměnou byla pro děti pochvala od rodičů a pohoštění pro ostatní kamarády, kterým koláč moc chutnal.

fotogalerie

 

 • Táborák

1.jpegVe čtvrtek 13.9. se děti s rodiči Koťátek sešly na zahrádce, kde byl připravený táborák. Nejdříve si děti pro radost vyrobily destičku s koťátky a následně si opékaly špekáčky nad ohněm. Překvapením pro děti bylo malování na obličej a pro rodiče koláč , který upekly děti. U ohně panovala příjemná atmosféra, která umožnila seznámení se s novými dětmi a jejich rodiči.Všem se společná akce líbila a těšíme se na další.

fotogalerie

 

 • Piknik

1.jpgPočasí bylo slunečné a tak se Ježečci vydali do polí. Cestou natrhali v remízcích švestky, jablíčka a nasbírali pár oříšků.. Na školním dvorečku si udělali společný piknik.

fotogalerie

Nabídka pracovního místa 1

Nabídka pracovního místa 2

 

ZŠ a SMŠ Radslavice
je zapojena do projektu CESTA K ÚSPĚCHU
Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

Certifikát.JPG[1].jpg

Ukončili jsme projekt Comenius EURO SCHOOL LINKS

LOGO[1].jpg

EuropeanLanguageLabel_4c_CS.jpg

Na tomto místě probíhá realizace projektu:
Realizace lokálních sítí mateřských škol v gramotnostech
(reg.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000548)

EU.jpg

Slaměníkova mateřská škola

Slaměníkova MŠ
Slaměníkova MŠ.bmp

Základní škola dnes

Charakteristika školy
škola.JPG[2].jpg

Citát:

"Má-li se člověk
stát člověkem,
musí se vzdělat."

"Spanilý člověk neučený -
co jiného než papoušek
s krásným peřím."

Jan Amos Komenský

 

logo školy