Radslavice - škola
Drobečková navigace

Novinky - šk.rok 2016/17 > Slaměníkova MŠ

Slaměníkova mateřská škola

Školní 111, 751 11, Radslavice

Slaměníkova mateřská škola se představuje:
Pracujeme ve třech odděleních, každé oddělení si v součinnosti se ŠVP /Školní vzdělávací program/ vypracovává svůj TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, podle věkového složení, zaměření učitelek atd.
Nejdůležitější pro nás je spokojenost vašich dětí a samozřejmě spokojenost vás, rodičů.
V oddělení BERUŠEK pracuje p. uč. Hana Petrová, v oddělení JEŽEČKŮ p. uč. Helena Otáhalová a v oddělení KOŤÁTEK p. uč. Marie Kratochvílová a Jana Zlámalová.

JARO. LÉTO, PODZIM, ZIMA, V NAŠEM SVĚTĚ JE NÁM PRIMA

Prioritou vzdělávacího programu je poskytnout dětem zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně.

Provoz v MŠ začíná v 6.15 hodin a končí v 16.00 hodin.

 Novinky ve školním roce 2016/20167

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče, všechny vítáme v novém školním roce a těm nejmenším přejeme co nejméně slziček. Však to společně určitě zvládneme!

Všichni zaměstnanci školky přejí pěkný a zábavný školní rok 2016/201

 • Školka v přírodě

IMG_9471.JPGDěti z mateřské školy strávily se školáky týden na škole v přírodě na Horní Bečvě. Děti čekal bohatý program plný her, učení, zábavy i odpočinku. Děti chodily do lesa za skřítky, kde plnily jejich úkoly, koupaly se v bazénu, modelovaly z keramické hlíny, opékaly špekáčky nebo se školáky tancovaly na diskotéce. Děti si celý pobyt náramně užily a dokonce jej zvládly i bez slziček.  

fotogalerie

 

 • Od hraní ke skutečné stavbě

j1.jpgVe čtvrtek 22.6. měly děti možnost pozorovat práci jeřábu, který stavěl dům. Svou silou pomáhá lidem v jejich tvořivé činnosti. Ne jeden kluk si přál jeřáb řídit.

fotogalerie

 

 

 

 • Čajíčky z kouzelné krabičky

c1.JPGS přicházejícím létem je čas na sběr některých léčivých bylin., z kterých se vaří dobré čaje. Na svých vycházkách nasbíraly děti květ hluchavky bílé, žebříček lékařský, květ černého bezu a lípy. Na čajích si všichni pochutnali.

fotogalerie

 

 

 • Ježečci v Grymově

g1.JPG

Tak jako každý rok vyrazily i letos děti z Ježečků na pěší výlet do sportovního centra v Grymově. Počasí přálo, děti si užily trampolínu, průlezky a také se osvěžily nanuky.

Všem se výlet moc líbil a už se těší na další.

fotogalerie

 

 • Zahradní slavnost

1.jpgAni se tomu nechce věřit, a už se nám nezadržitelně blíží konec školního roku. S ním přichází Zahradní slavnost spojená se šerpováním a pasováním předškoláků na školáky.
Letos vše zařídil klaun Pepíno Prcek. Nejprve si všechny děti zasoutěžily, zatancovaly i spolu s rodiči. Pak nastalo slavnostní pasování, při kterém nejednomu ukápla slzička. Vše ukončila sladká tečka v podobě cukrové vaty.
Počasí přálo a všem se akce moc líbila.

fotogalerie

 

 • Cesta za pokladem

p1.jpgV úterý 13.6. se děti z Koťátek vydaly hledat poklad. Cestou plnily různé úkoly a sbíraly fáborky. Na konci cesty našly ukrytou truhlu s dopisem, ve kterém bylo psáno: " POKLAD JE SCHOVANÝ V TRUHLE, JISTĚ SI HO ZASLOUŽÍTE. TO VŠAK JEŠTĚ NENÍ VŠE. JDĚTE PO CESTĚ ZPĚT. NA ZAHRÁDCE NA VÁS ČEKÁ PŘEKVAPENÍ. VÁŠ KOUZELNÝ TRPASLÍK.!

fotogalerie

 

 

 • Berušky v knihovně

h1.jpgh3.jpgh5.jpg

 

 

 

Děti ze třídy Berušek navštívily místní knihovnu. Dozvěděly se vše o chodu knihovny, prohlédly si mnoho pěkných knih a nakonec jim paní Veselá přečetla pohádku O zapomenuté čepici. Těšíme se na další návštěvu!

 

 • Psí spřežení

1.jpgVe čtvrtek 1.6. bylo pro děti ke dni dětí přichystané překvapení. Mateřskou školu navštívil pan Mižník se svými malamuty. Povyprávěl dětem o životě a výcviku této psí rasy. Děti svůj svátek oslavily netradiční jízdou na káře se psím spřežením.

fotogalerie

 

 

 

 • Hrátky se zvířátky

IMG_20170524_102801.jpgDěti ze třídy Berušek navštívily pana Padalíka, kde si prohlédly jeho hospodářství. Viděly králíky, slepice a kočky. Dozvěděly se všechno o chovu králíků a slepic a dokonce si zkusily králíky nakrmit. Návštěva se všem moc líbila!
fotogalerie

 • Školní výlet

1.jpgV pondělí 22. 5. 2017 vyrazila naše školka na výlet do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. V dědině si děti prohlédly nejen chaloupky, školu, mlýn, ale také si pochutnaly na čerstvě upečených pagáčcích a pozorovaly pasoucí se  kravičky, kozy s kůzlaty, oslíka a husy s housaty.
Na závěr si každý koupil něco na památku.
Děti se už těší na příští rok, až někam opět vyjedeme.

fotogalerie

 

 

 • Pohádka

P1150214.JPGP1150213.JPGP1150215.JPG

 

 

 

 

 

Dramatický kroužek ZŠ si připravil pro děti netradiční Krabičkovou pohádku. Dětem přinesla nejen zábavu, ale také poučení. Na závěr se všichni naučili tanec princezen. Už se těšíme na další pohádku.

 • Kouzelnické představení

IMG_20170510_105059.jpgIMG_20170510_105917.jpgIMG_20170510_111554.jpg

 

 

 

 

Děti z mateřské školy navštívilo kouzelnické Duo Valdini. Všechny děti se zatajeným dechem sledovaly kouzelnické představení plné tajemných kouzel a triků. Ty nejodvážnější děti dokonce kouzelníkovi pomáhaly při čarování. Největší překvapení pro děti bylo, když kouzelník a jeho asistentka vykouzlili živou holubičku a králíčka, kterého si pak děti mohly pohladit. Kouzlení se všem moc líbilo!

 

 • ROZHODNUTÍ

            Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání.

 • Boty dělaj člověka

20170503_092849.jpgNení divadélko jako divadélko, ale na to s Míšou Borošovou se vždycky těšíme. Děti byly opět nadšené. Čekala je nejen zábava, poučení,ale mohly si vyzkoušet herecké řemeslo.

fotogalerie

 

 • Zápis do Slaměníkovy MŠ v Radslavicích

školka.jpg

 

na školní rok 2017/2018
bude probíhat v úterý 

2. května 2017
od 12.00 - 16.00 hodin.

 

Termín zveřejnění výsledku zápisu bude na našich internetových stránkách  a na vývěsce školy
od 8. 5. 2017, termín sejmutí  je stanoven na 31. 5. 2017.

 Od 1. 9. 2017 bude v naší  MŠ u dvouletých dětí pracovat také chůva.       Čtěte více

 • Bezpečnost v dopravě

1.jpgDěti z Koťátek se seznamovaly se základy dopravní výchovy formou hry. Rozvíjely si znalosti a dovednosti potřebné k bezpečnému chování v dopravních prostředcích, pohybu na silnici a v jejím okolí. Učily se poznávat základní značky a barvy s nimiž se setkávají na semaforu. Skutečnost, že červená barva zakazuje pokračovat v chůzi nebo v jízdě tak znají děti od útlého věku.                                                                                               fotogalerie

 • Den Země u Ježečků

D14.jpg
D12.JPGD13.JPG

 

 

 

 Den Země není pro Ježečky pouze jeden den v roce. Třídění odpadu, starání se o své okolí je samozřejmostí. Letos stejně jako každý rok se děti vydaly uklízet, alespoň část svého okolí. V gumových rukavicích se vrhly do práce a v igelitovém pytli mizely plechovky, PET láhve, stanioly, sklo, drobné kovové předměty, kousky papíru, ale především cigaretové nedopalky, které nám hyzdí naše okolí.

 

 • Návštěva u Bouchalů

1.jpgDěti z mateřské školy navštívily pana Bouchala, který jim ukázal svůj chov holubů. Děti si prohlédly a pohladily malá i větší holoubátka. Podívaly se, jak holubi "bydlí", co rádi zobají a dokonce je zkusily vypustit z dlaní. Návštěva se dětem moc líbila!

fotogalerie

 

 

 

 • Den Země v Koťátkách

IMG_20170420_104019.jpgSemínko k semínku, klacíček k dřívku, papírek k papírku, pořádek Koťátka mají za chvilku.
Děti z Koťátek ke Dni Země uklízely po silném větru větvičky, na zahrádce sázely semínka trávy a třídily papír. Učily se vnímat krásu prostředí.

fotogalerie

 

 

 

 • Vytvoření oddechového koutku

IMG_20170419_161624.jpgIMG_20170419_164629.jpgIMG_20170420_104848.jpg

 

 

 

 

 

 

Brigáda tatínků byla i přes nepřízeň počasí uskutečněna ve středu 19. 4.2017. Můžete se podívat, jak se dílo podařilo. Všem patří velký dík - panu Ryšánkovi, panu Lukášovi a panu Zlámalovi. Krásně vydlážděný dvoreček dětem doplnili želvičkou a koníkem rodiče Emičky Zbořilové. Děti všem tatínkům děkují.

 • Den Země u Berušek

IMG_20170420_085025.jpgIMG_20170420_100436.jpgIMG_20170420_084913.jpg

 

 

 

 

Den Země oslavily děti ze třídy Berušek tříděním odpadků. Učily se, kam dát staré noviny, kelímek od jogurtu, skleničku od marmelády nebo staré tričko. Pak se vydaly k barevným kontejnerům a vytříděné odpadky správně vyhodily. Děti vše hravě zvládly, mnohem lépe než někteří "dospěláci".

 

 • Práce na jaře

IMG_20170403_095013.jpgNa pole už vyjely traktory se secími stroji, co to asi sází za semínka?
Děti z Koťátek si povídaly, jak rostou semínka a co potřebují k růstu. Pozorovaly klíčení obilí se vatě. Společně si zahrály na zahradníky a zasázely si na dvorečku ředkvičky a pažitku.

fotogalerie

 

 

 

 • Velikonoční dílny Koťátek

d1.jpgHody, hody, doprovody já jsem malý zajíček.
V úterý 4. 4. se konaly ve třídě Koťátek velikonočním dílny. Rodiče si s dětmi vyráběli zajíčka ze sena. Práce byla sice náročnější, ale výsledek byl opravdu krásný. Rodiče s dětmi si odnášeli krásné zápichy, s kterými si vyzdobí nejedny dveře.

fotogalerie

 

 

 • Velikonoční dílny Ježečků

1.JPGČas rychle běží a s ním se také blíží období Velikonoc. K nim patří každoroční dílny, kde si děti společně s rodiči a sourozenci vyrábějí velikonoční dekorace. Letos to byli zajíčci z květináčů, do kterých si mohou zasít obilí nebo dát bylinky.
Odpoledne bylo příjemné a všem rychle uběhlo.
fotogalerie

 

 

 • Odemykání lesa

P1150117.JPGP1150119.JPGKrásné slunečné a teplé počasí přimělo děti z Ježečků, aby šly odemknout les. Zazpívaly mu také písničku "V lese je krásně" a on jim za odměnu ukázal koberec rozkvetlých sasanek. Děti se těší, co jim ukáže příště.

 

 

 • Velikonoční dílny Berušek


IMG_20170330_171533.jpgIMG_20170330_175109.jpgIMG_20170330_180134.jpg

 

 

 

Ve čtvrtek 30. března se ve třídě Berušek konaly velikonoční dílny. Nejdříve děti předvedly rodičům pásmo jarních a velikonočních písní a básní. Pak si rodiče s dětmi vyrobili přáníčko - slepičku a košíček na vajíčka, které se všem moc podařily. Nakonec děti čekalo na zahrádce milé překvapení od kamaráda zajíčka. Velikonoce už můžou přijít! 

 • Loučení se zimou

1.jpg

Paní "Zima" nás letos pořádně potrápila, a tak jsme se s dětmi rozhodli, že už je čas, aby odešla. Vzali jsme tedy symbolicky loutku Moreny a za zpěvu písní a básní jsme ji šli vhodit do potoka: "Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič!". Děti se se zimou rozloučily a přivítaly jaro, které nám nám za to poslalo spoustu hřejivých slunečních paprsků.

fotogalerie

 

 

 • Vystoupení pro seniory

1.jpgDěti z mateřské školy vystoupily 24. března 2017 v kulturním domě s pásmem jarních a velikonočních písní a básní. Ukázaly tak našim babičkám a dědečkům, že i ony znají tradiční obyčeje a zvyky. Vystoupení se dětem zdařilo a sklidily za něj velký potlesk.
fotogalerie

 

 • Buďme kamarádi

IMG_20170321_104045.jpgDěti z mateřské školy absolvovaly 22. 3. 2017 výukově preventivní program Buďme kamarádi, který pojednával o životě dětí s postižením. Děti se seznámily s holčičkou (panenkou) Anežkou, která má po autonehodě nemocné nožičky a musí proto jezdit na vozíčku. Děti zjistily, že Anežka je úplně stejná jako ostatní děti, ráda si hraje, směje a někdy i trošku zlobí. Děti si mohly vyzkoušet jízdu na vozíku, chůzi se slepeckou holí, psaní Braillovým písmem, kreslení nohama a dokonce se naučily znakovat větu Já tě mám rád. Pro děti to byla velmi zajímavá zkušenost  a setkání s Anežkou si opravdu užily.

fotogalerie

 • Představení ve školce

1.JPGMinulý týden byl pro děti týdnem kulturních zážitků. V pondělí do MŠ zavítalo maňáskové divadlo Šikulka a děti si zábavnou formou zopakovaly zásady zdravého životního stylu a péči o zdraví.
V úterý 14. 2. se pak s dětmi MŠ Sušice a dětmi 1. a 2. třídy ZŠ pobavily při hudebním vystoupení.

fotogalerie

 

 • Třídní schůzky ve školce

V úterý 28. 3. 2017 v 16.00 hodin se konají třídní schůzky v MŠ. 

 • Karneval ve školce

1.jpg

Čekání na jaro si děti ze školky zkrátily veselým karnevalem. Najednou byla školka plná pohádkových bytostí. Po třídě se proháněly čarodějnice, kouzlily víly, procházeli se princové s princeznami. Na pořádek dohlíželi hasiči, policista i Bořek stavitel. Děti si zahrály spoustu her, soutěží a užily si kopec zábavy. Nakonec si děti odnesly drobné dárky a sladkou odměnu. Karneval se moc vydařil!                                     fotogalerie
 • Olympiáda v Ježečcích

1.JPGDěti z Ježečků využily sněhové nadílky, aby si změřily své dovednosti při zimním sportování. Hod na cíl a do dálky sněhovou koulí, skok do sněhové peřiny z místa a s rozběhem, zdolávání labyrintu, dělání andělíčků a na závěr bobování. To byly disciplíny, ve kterých se děti bavily. Na závěr si samy vybarvily diplomy a čekala je také sladká odměna.

fotogalerie

 

 • Hravé bobování

20170201_102105.jpgPočasí nám letos přeje a tak když se opět roztrhla sněhová peřina, vydaly se děti z Koťátek a Berušek bobovat. Děti si společné dovádění ve sněhu moc užily. Snad nám snížek ještě pár dní vydrží!

fotogalerie

 

 • Sněhulák

IMG_20170202_105726.jpgIMG_20170202_105831.jpg20170201_102333.jpg

 

 

 

 

Sněhulák náš veliký, za očima uhlíky.
Nemá boty,  nemá šaty,
umrzly mu obě paty, za krk se mu chumelí.
Sněhuláci z Koťátek mají bílý kabátek.

 • Stopy

20170201_095235.jpgLiška, zajíc, srneček hledají svůj domeček.
hádej, hádej, stopy znáš.
Tuhle stopu nepoznáš - stopu Koťátek.

fotogalerie

 

 • Děti z Koťátek a Ježečků bobovaly

1.jpgO vánočních prázdninách byl mrazík štědrý , nadělil nám pořádnou sněhovou peřinu.Tu využily děti z Koťátek a Ježečků pro bobování.Táhly se jako koníčci, soutěžily kdo dál dojede.Všichni si to moc užili.

fotogalerie

 

 

 

 • Sněhové hrátky Berušek

IMG_20170111_104455.jpgIMG_20170105_103238.jpgIMG_20170105_103708.jpg

 

 

 

 

Napadaný sníh využily děti ze třídy Berušek k veselému dovádění. Děti si vyrobily sněhové bludiště, házely koulemi na cíl, pozorovaly stopy nebo dělaly ve sněhu krásné andělíčky.

 

 • Tříkrálová vycházka

1.jpgNa Tři krále jsme se vydali do místního kostela. Děti si prohlédly betlém, zazpívaly si koledy a zimní písně. Nakonec poděkovaly za dárečky, které dostaly od Ježíška k Vánocům.

fotogalerie

 

 

 

 • Dárečky od Ježíška pro děti

20161216_092746.jpgTak jsme se konečně dočkaly. Tak jásaly děti z Koťátek a Ježečků, když objevily dárečky pod svými stromečky. Radost byla vidět na jejich rozzářených očích. Hned si vše také vyzkoušely.

fotogalerie

 

 • Dárečky pro zvířátka

P1150089.JPGNa Vánoce nedostávají dárečky pouze lidé, ale děti z Ježečků se rozhodly obdarovat také zvířátka. Donesly jim nejen pochutiny z domu, ale také sušenou kukuřici a kaštany, které na podzim nasbíraly.

fotogalerie

 

 

 • Vánoční slavnost Berušek

d1.jpgNaposled v tomto roce jsme se sešli ve třídě Berušek na Vánoční slavnosti. Děti si s rodiči poslechli adventní příběh, pak si každý zapálil svůj svícínek. Poté děti předvedly pásmo písniček a básniček a rozdaly rodičům vyrobený dárek. Nakonec jsme si zazpívali vánoční koledy a ani jsme si nevšimli, že nám Ježíšek nadělil pod stromeček spoustu pěkných dárečků, které si děti hned rozbalily. Společně strávený podvečer se všem moc líbil. Krásné Vánoce!

fotogalerie

 

 • První sníh a mráz

IMG_20161214_100454.jpgIMG_20161214_102633.jpgIMG_20161214_102642.jpg

 

 

 

 

 

 

 

První sníh a mráz si děti pořádně užily. Na zamrzlých kalužích se děti z Koťátek klouzaly, pozorovaly stopy a vytvářely sněhové koule. Jen škoda, že sněhu nenapadlo více. Třeba napadne Ježíškovi, až pojede na saních.

 • Vánoční cukroví Berušek

IMG_20161214_075433.jpgIMG_20161214_085127.jpgIMG_20161214_093521.jpg

 

 

 

 

Čekání na Ježíška si děti z Berušek zkrátily pečením lineckého cukroví. Děti práce moc bavila a nemohly se dočkat, až upečené a voňavé cukroví ochutnají. Snad nám zůstane pár kousků pro rodiče!

 

 • Vánoční výstava ve škole

d1.jpgd2.jpgd3.jpg

 

 

 

 

Děti z mateřské školy navštívily v rámci dne otevřených dveří naši základní školu. Děti si prohlédly výrobky, které si školáci s rodiči vyrobilí na vánočních dílnách. Také se podívaly do tříd a pozdravily své starší kamarády.

 • Vánoce na zámku

1.jpgV předvánočním čase jsme se dětmi vydali do Muzea Komenského v Přerově. Děti navštívily výstavu vánočních stromků, oblečení a hraček od roku 1900 až po současnost. Také jsme si prohlédli vystavené betlémy včetně známého Zbořilova betlému. Nakonec si děti ve výtvarné dílně nazdobily svůj perníček, který si pak odnesly domů. Při zpáteční cestě jsme si ještě stačili prohlédnout vánoční stromeček na náměstí a už rychle zpátky do školky!             fotogalerie

 • Pozvánka na vánoční besídku

Děti a zaměstnanci SMŠ zvou všechny rodiče , prarodiče a příbuzné na Vánoční besídku v kulturním domě, kterou pořádá ZŠ a SMŠ Radslavice.
Kdy ? 15.12.2016 od 16.00. Všichni se těšíme.

 • Vánoce v Ježečcích

1.JPGNa posezení s rodiči se děti pečlivě připravovaly. Napekly cukroví, nazdobily jej a těšily se na to, co je čeká. Rodiče si pro ně při posezení připravili vánoční tradice. Děti si je nejen vyslechly, ale také vyzkoušely. Celé odpoledne proběhlo ve sváteční atmosféře a bylo vidět, že si jej všichni hezky užili.

fotogalerie

 

 • Vánoční besídka v Koťátkách

IMG_20161207_163840.jpgIMG_20161207_165518.jpgIMG_20161207_165525.jpg

 

 

 

 

 

 


Ve středu 7.12. 2016 v SMŠ ve třídě Koťátek bylo vánoční posezení u stromečku. Sněhové vločky a třída plná sněhuláčků, vůně perníčků a vánočního čaje ve všech vyvolávala příjemnou atmosféru Vánoc.

 • Mikuláš ve školce

P1120399.JPG5. prosinec je dnem, kdy se objevuje Mikuláš s anděly a hodným dětem rozdává dárečky. V mateřské školičce máme samé hodné dětičky, a tak byl Mikuláš velice spokojený. Čerti neměli téměř žádnou práci, jen sem tam zlostně zabručeli na některé malé nezbedy. Děti zazpívaly Mikulášovi písničky, zarecitovaly básničky, a za to si vysloužily pohlazení od andílků a čokoládový kalendář.
fotogalerie

 

 • Vánoční dílny u Ježečků

1.JPGV oddělení Ježečků v minulém týdnu proběhly tradiční vánoční dílny . Děti si s rodiči a prarodiči užily příjemné odpoledne a domů si odnesly netradiční adventní věnce. Už se těšíme na další setkání.

fotogalerie

 

 

 • Děti se učily pečovat o své zoubky

P1150042.JPGVe čtvrtek 24.11. navštívily naši MŠ studentky lékařské fakulty, aby zábavnou a zajímavou formou děti seznámily z jakých částí se skládá jejich chrup, ale především se správným čištěním jejich zoubků. Dětem se líbilo čištění makety umělého chrupu velkým kartáčkem, ale také si vše vyzkoušely sami na sobě.

fotogalerie

 

 • Vánoční dílny Berušek

IMG_20161123_161132.jpgIMG_20161123_161143.jpgIMG_20161123_165534.jpg

 

 

 

Rodiče a děti ze třídy Berušek si na vánočních dílnách vyrobily pěkné vánoční dekorace. Letos to byl anděl z březového špalku a přáníčko. Rodičům a dětem šla práce pěkně od ruky a výsledkem byly opravdu krásní andělé, kteří jim navodí doma tu pravou vánoční atmosféru.

 • Vánoční dílny Koťátek

1.jpg22.11. proběhly v Koťátkách vánoční dílny, kde si rodiče společně s dětmi vyráběli svícínky. Účast byla hojná a tvoření šlo všem od ruky. Na závěr děti rodičům zazpívaly a zatancovaly písničky, které se ve třídě naučily. Advent může začít.

fotogalerie

 

 

 

 • Ježečci poznávali ovoce a zeleninu

1.JPGVe třídě Ježečků se šířila vůně ovoce a zeleniny. Byl to den, kdy si děti vyzkoušely své vědomosti. Nejdříve si ovoce a zeleninu rozdělily, pak ji poznávaly podle hmatu, čichu a chuti. Nakonec si připravily svůj ovocný salát, na kterém si všechny pochutnaly.

fotogalerie

 

 • Lucerničková slavnost Berušek

IMG_20161110_172618.jpgIMG_20161110_172907.jpgJako každý rok jsme se i letos s dětmi a rodiči vydali do hájku za poustevníkem Martinem. Postava poustevníka Martina provází děti po celý rok. Je to jejich přítel, rádce i autorita, když se nechovají žádoucím způsobem. Děti od poustevníka dostávají dopisy, drobná překvapení a na setkání s ním se velmi těší. Letos nám bohužel nepřálo počasí a celou cestu k hájku pršelo. Děti se přivítaly s poustevníkem, rychle zamkly les a promočené spěchaly domů.
Děkujeme všem odvážlivcům, kteří se nezalekli špatného počasí a došli do hájku s námi!

 

 

 • Ježečci zamkli les

z3.JPGČas rychle běží a blíží se zima. Děti se těší na příjezd Sv. Martina na bílém koni. Proto si každý z dětí v Ježečcích vyrobil papírový klíč, kterým pomyslně zamkli les.

fotogalerie

 

 

 • Týden kouzel a duchů

d3.JPGTýden plný kouzel, duchů a radosti z tvoření.V tomto duch se nesl celý týden. Děti si poslechly pověst o dušičkách, slavnosti světel, vystřihovaly si papírové duchy. Vše vyvrcholilo podvečerním společným vydlabáváním  dýní, vyrobily si také lucerničku. Odměnou byla radost z výrobků a sladký poklad od ducha naší zahrady.
fotogalerie

 

 • Strašidla v Beruškách

1.jpgDěti ze třídy Berušek si zkrátily dušičkový čas výrobou strašidýlek. Zkusily si vydlabat dýni a vyrobily si ducha z kaštanů. Při černé hodince, za svitu hořící svíčky, jsme si povídali o všelijakých strašidlech. Děti se shodly, že se jich nebojí, protože ví, že existují jen v pohádkách!                  
fotogalerie

 

 • O veliké řepě

r.jpgPodzimní čas děti z Berušek využily k pozorování prací na polích a zahrádkách. A protože je čas sklizně řepy, zahráli jsme si ve školce pohádku O veliké řepě. Hned další den jsme se vydali k panu Padalíkovi, kde si děti mohly zkusit řepu vytáhnout, a také se mohly podívat na malé králíčky. Všem se to moc líbilo!

fotogalerie

 • Jak Koťátka vyráběla dýňové panáčky

1.jpgPodzim už je mezi námi, po ránu i večer tma a tak si děti z Koťátek společně vydlabaly dýni, kterou každé ráno rozsvěcují před školkou. Z ozdobných dýní si děti vyrobily malé dýňové panáčky, které si pro radost odnesly domů.

fotogalerie

 

 

 

 • Koutek přírody

K2.jpgK3.jpgK4.jpg

 

 

 

 

 

  

Děti z Koťátek vytvářely v prostorách šatny podzimní koutek z přírodnin, který pak doplnily kaštánkovými zvířátky. Moc se jim líbí a líbí se i vám?

 • Co si Koťátka povídala o zahrádce

Z.jpgCelý týden si děti v Koťátkách povídaly o zahrádce, jak se připravuje na zimní spánek. Děti poznávaly podle vůně a tvaru ovoce, zeleninu a odvážné děti ochutnaly dokonce i česnek a cibuli.
V průběhu týdne jsme také zavařovali jablíčka a šlo nám to moc dobře. Každý měl možnost si svůj kompot doma s rodiči ochutnat.

fotogalerie

 

 

 • Podzimní vycházky Koťátek

1.jpgNa vycházkách děti nelení, užívají si čerstvého vzduchu a s radostí vše pozorují. Jen se mámo, táto podívejte, jak Koťátka chodí na procházky.
fotogalerie

 

 

 

 

 • Návštěva Moravského divadla v Olomouci

1.jpg

Děti z mateřské školy si udělaly výlet do Olomouce. Nejdříve si prohlédly radnici s orlojem, prošly si náměstí a nezapomněly ani pohladit známou plastiku želvy. Po prohlídce se děti konečně vydaly do Moravského divadla, kde na ně dýchla sváteční atmosféra. Se zatajeným dechem sledovaly veselý pohádkový muzikál O líných strašidlech. Příběh pojednával o ježibabě a hastrmanovi, kterým se nechtělo nic dělat, natož strašit. Hodná Anička je ale přivedla na správnou cestu. Děti si odnesly ponaučení, že bez práce nejsou koláče. Herce jsme odměnili zaslouženým potleskem. Děti z divadla odjížděly sice unavené, ale zato plné zážitků.                       fotogalerie
 • Divadelní představení ve školce

P1140987.JPGP1140989.JPGP1140975.JPG

 

 

 

 

 

Naši školku navštívil klaun Pepin Prcek. Tentokrát si pro nás připravil pohádku. Děti si zábavnou formou  zopakovaly čtvero ročních období, zazpívaly si i zatančily. Celé přestavení a klauna odměnily děti potleskem.

 • Týden ve znamení draků

1.JPGCelý týden byl ve znamení draků. Ve všech třídách se malovalo, stříhalo, lepilo, ale i stavělo. Zkrátka každý chtěl mít svého dráčka. Vyvrcholením týdne byla odpolední DRAKIÁDA. Počasí přálo, vítr foukal a občerstvení všem chutnalo. Těšíme se na příští rok.                                                                               fotogalerie

 

 

 • Berušky pouští lodičky

1.jpgLehký deštík zanechal na cestě kaluže a děti je hned využily k pouštění lodiček, které si sami ve školce vyrobily. Lodičky pluly po moři, potápěly se, kotvily v přístavu a děti si s nimi užily spoustu legrace.                                          fotogalerie

 

 

 • ABRAKA MUZIKA

IMG_20160922_110837.jpgIMG_20160922_105852.jpgIMG_20160922_105906.jpg

 

 

 

 

Ve čtvrtek se děti z Ježečků zúčastnily výchovného koncertu v kulturním domě v Radslavicích. Dozvěděly se zábavnou formou jak se mají chovat ve společnosti, ke svému okolí, ale také si společně zazpívaly. Koncert se všem moc líbil.

 • Táborák

IMG_20160628_092209.jpgV úterý 20.9. se děti s rodiči Koťátek sešly na zahrádce, kde byl připravený táborák. Nejdříve si děti pro radost vyrobily myšičku z kukuřice a následně si opékaly špekáčky nad ohněm. U ohně panovala příjemná atmosféra, která umožnila seznámení se s novými dětmi a jejich rodiči. Všem se společná akce líbila a těšíme se na další.                                                                             fotogalerie

 

 • Pečení u Koťátek

IMG_20160920_083241.jpgIMG_20160920_083810.jpgIMG_20160920_092856.jpg

 

 

 

 

 

Děti z Koťátek se s radostí pustily do pečení koláče na náš táborák. Rodiče byli překvapeni, že se dětem koláč tak podařil, že jsou tak šikovné. Velkou odměnou byla pro děti pochvala od rodičů a pohoštění pro ostatní kamarády, kterým koláč moc chutnal.

 • Piknik u Ježečků

IMG_20160912_100232.jpgIMG_20160912_100522.jpgIMG_20160912_100534.jpg

 

 

 

 

 

Děti z Ježečků využily krásného, teplého a slunečného počasí k uspořádání tradičního pikniku. Pochutnaly si na jablíčkách, které si samy na vycházkách v remízcích natrhaly.

 • Ježečci v Pevnosti poznání

p1.jpgp2.jpgp10.jpg

 

 

 

 

Třída Ježečků navštívila  Pevnost poznání v Olomouci. Děti viděly živočichy pod mikroskopem, seznámily se s prací 3D tiskárny, vyzkoušely si dobové kostýmy, potrápily si hlavu hlavolamy, podívaly se do repliky mozku a oka. Domů si odvážely spoustu zážitků a možná se zde vrátí třeba s rodiči.

 • Třídní schůzky ve školce

Ve čtvrtek 15.9.2016 v 16.00 hodin se konají třídní schůzky v MŠ. Po společné části budou pokračovat konzultace v jednotlivých třídách. Těšíme se na hojnou účast.

 • Omezený provoz Slaměníkovy MŠ v době hlavních prázdnin

   1. 7.  -  15. 7. 2016  provoz
18. 7.   -  26.8. 2016  provoz přerušen
29. 8.  2016                zahájení provozu

Od 1. 9. 2016 provoz pro všechny děti.

Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

Pedagogové ZŠ Radslavice se zapojili do projektu Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

logolink.jpg

Certifikát.JPG[1].jpg

Ukončili jsme projekt Comenius EURO SCHOOL LINKS

LOGO[1].jpg

EuropeanLanguageLabel_4c_CS.jpg

Na tomto místě probíhá realizace projektu:
Realizace lokálních sítí mateřských škol v gramotnostech
(reg.č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000548)

EU.jpg

Slaměníkova mateřská škola

Slaměníkova MŠ
Slaměníkova MŠ.bmp

Základní škola dnes

Charakteristika školy
škola.JPG[2].jpg

Citát:

"Má-li se člověk
stát člověkem,
musí se vzdělat."

"Spanilý člověk neučený -
co jiného než papoušek
s krásným peřím."

Jan Amos Komenský

 

logo školy