Novinky - šk.rok 2018/19 > Slaměníkova MŠ

Školní 111, 751 11, Radslavice

Slaměníkova mateřská škola se představuje:

Pracujeme ve třech odděleních, každé oddělení si v součinnosti se ŠVP /Školní vzdělávací program/ vypracovává svůj TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, podle věkového složení, zaměření učitelek apod.
Nejdůležitější pro nás je spokojenost vašich dětí a samozřejmě spokojenost vás, rodičů.

Třída Ježečků: ved. p. uč. Helena Otáhalová

Třída Koťátek: p. uč. Marie Kratochvilová a p.uč. Jana Zlámalová

Třída Berušek: p.uč. Gabriela Navrátilová a chůva Veronika Zmidlochová

DUHOVÝ SVĚT

Prioritou vzdělávacího programu je poskytnout dětem zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně.

Provoz v MŠ začíná v 6.15 hodin a končí v 16.00 hodin.

Novinky ve školním roce 2018/2019

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče, všechny vítáme v novém školním roce a těm nejmenším přejeme co nejméně slziček. Však to společně určitě zvládneme!

Všichni zaměstnanci školky Vám přejí pěkný a zábavný školní rok 2018/2019!

plakát školka.JPG

•  Dýňování

Pod heslemDýňování "Ať žijí duchové" se sešly děti s rodiči a prarodiči na tradičním Dýňování. Po společném vydlabání dýní zazpívaly děti písničku "Dýně" a všichni se odebrali na zahradu. Tam je už čekal hodný duch zahrady a všem za jejich práci nachystal sladkou odměnu. Děti z koťátek si vydlabaly strašidýlko z dýně, které na ně každý den svítí před školkou. Společně si vyrobily dýňového panáčka. Na konci týdne navštívili místní hřbitov, aby vzdali úctu všem zesnulým.   Fotogalerie

• Drakiáda

1.jpgCelý týden byl ve znamení draků.Ve všech třídách se malovalo, stříhalo, lepilo, ale i stavělo. Vyvrcholením týdne byla odpolední drakiáda. Počasí přálo,vítr foukal a občerstvení všem chutnalo.

• Září v Beruškách

IMG_20181003_073642_resized_20181014_044909556.jpgIMG_20180917_091327_resized_20181014_044910659.jpgIMG_20180917_093412_resized_20181014_044908383.jpgI letos do třídy Berušek nastoupily nové dvouleté a tříleté děti. I přes trošku uplakané začátky si děti rychle zvykly a postupně se seznamovaly s tím, jak to v naší mateřské škole chodí. Děti byly vedené k osvojení a dodržování pravidel třídy, k ohleduplnému chování ke kamarádům a ke vzájemné komunikaci. A co jsme celý měsíc dělali? Společně jsme si hráli, zpívali, učili se jednoduchá říkadla a básně, zpívali lidové písničky, tančili a cvičili. Některé z dětí poprvé zkoušely malovat vodovými barvami a temperami či kreslit křídami. Nejvíce si ale oblíbily práci s plastelínou. Krásného zářijového počasí jsme využívali k procházkám do blízkého okolí, k pozorování přírody a sběru přírodnin. Dostatek času jsme trávili na školní zahrádce. Uspořádali jsme i oslavu narozenin. Děti byly moc šikovné a naučily se spoustu věcí. Už teď se těšíme, co nového nám přinese malíř podzim!

• Pečení koláče

1.jpeg

Děti z Koťátek se s radostí pustily do pečení koláče na náš táborák. Rodiče byli překvapeni, že se dětem koláč moc podařil, že jsou tak šikovné.Velkou odměnou byla pro děti pochvala od rodičů a pohoštění pro ostatní kamarády, kterým koláč moc chutnal.

• Táborák

1.jpegVe čtvrtek 13.9. se děti s rodiči Koťátek sešly na zahrádce, kde byl připravený táborák. Nejdříve si děti pro radost vyrobily destičku s koťátky a následně si opékaly špekáčky nad ohněm. Překvapením pro děti bylo malování na obličej a pro rodiče koláč , který upekly děti. U ohně panovala příjemná atmosféra, která umožnila seznámení se s novými dětmi a jejich rodiči.Všem se společná akce líbila a těšíme se na další.

• Piknik

1.jpgPočasí bylo slunečné a tak se Ježečci vydali do polí. Cestou natrhali v remízcích švestky, jablíčka a nasbírali pár oříšků.. Na školním dvorečku si udělali společný piknik.

Nabídka pracovního místa 1

Nabídka pracovního místa 2