Novinky - šk.rok 2017/18 > Slaměníkova MŠ

Školní 111, 751 11, Radslavice

Slaměníkova mateřská škola se představuje:
Pracujeme ve třech odděleních, každé oddělení si v součinnosti se ŠVP /Školní vzdělávací program/ vypracovává svůj TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, podle věkového složení, zaměření učitelek atd.
Nejdůležitější pro nás je spokojenost vašich dětí a samozřejmě spokojenost vás, rodičů.
V oddělení BERUŠEK pracuje p. uč. Hana Petrová a chůva Veronika Zmidlochová, v oddělení JEŽEČKŮ p. uč. Helena Otáhalová a v oddělení KOŤÁTEK p. uč. Marie Kratochvílová a Jana Zlámalová.

JARO. LÉTO, PODZIM, ZIMA, V NAŠEM SVĚTĚ JE NÁM PRIMA

Prioritou vzdělávacího programu je poskytnout dětem zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně.

Provoz v MŠ začíná v 6.15 hodin a končí v 16.00 hodin.

Novinky ve školním roce 2017/2018

Milé děti, vážení rodiče a prarodiče, všechny vítáme v novém školním roce a těm nejmenším přejeme co nejméně slziček. Však to společně určitě zvládneme!

Všichni zaměstnanci školky Vám přejí pěkný a zábavný školní rok 2017/2018!

• Táborák

t7.jpgV úterý 12. 9. se děti s rodiči Koťátek sešli na zahrádce, kde byl připravený táborák. Nejdříve si pod pergolou vyrobili podzimního panáčka z břízy a následně, i přes nepřízeň  počasí nevzdali opékání špekáčků. V průběhu opékání děštík ustal a u ohně panovala příjemná atmosféra, která umožnila seznámení s novými dětmi a jejich rodiči. Všem se společná akce líbila a těšíme se na další.

• Pečení perníku

p2.jpgDěti z Koťátek se s radostí pustily do pečení koláče na náš táborák. Rodiče byli překvapeni, že se dětem perník tak podařil, a že jsou tak šikovné. Velkou odměnou byla pro děti pochvala od rodičů a pohoštění  pro ostatní kamarády, kterým perník moc chutnal.

• Beseda ve školce

p1.jpgDěti z mateřské školy absolvovaly v pondělí 11. 9. 2017 preventivně výchovný program Vztahy mezi dětmi a cvičený pes. Děti si zábavnou formou zopakovaly, jak se mají chovat při kontaktu s cizími lidmi nebo když jsou samy doma. Připomněly si, jak se mají k sobě vzájemně chovat, že si mají pomáhat a neubližovat si. A protože byly děti moc šikovné, čekalo na ně za dveřmi chlupaté překvapení - cvičený pes. Pejsek dětem předvedl spoustu zábavných kousků i jak poslouchá svého pána. Nakonec si jej děti mohly pohladit.                                                          fotogalerie

• Sokolníci

P1150277.JPGVe čtvrtek 7.9. jsme se byli podívat na sokolníky, kteří nám ukázali spoustu dravců, jejich výcvik a mohli jsme si je i pohladit. Všem se nám vystoupení líbilo a vůbec jsme se nebáli.

• Třídní schůzky

14. 9. 2017 v 16.00 hodin se budou konat v MŠ první třídní schůzky.

Po společné části proběhnou konzultace v jednotlivých třídách.

Těšíme se na hojnou účast.

Nabídka pracovního místa

je zapojena do projektu CESTA K ÚSPĚCHU