Novinky - šk.rok 2016/17 > Projekt PARTNERSTVÍ ŠKOL

Projekt PARTNERSTVÍ ŠKOL

Projekt: ZŠ Radslavice - ZŠ Zlotniki

Tento projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERD) - "Překračujeme hranice".

MAS Záhoří - Bečva o.s.                                                           GMINA PRÓSZKÓW
Základní škola                                                                           ZSP IM. PISARZY ŚLĄSKICH
v Radslavicích                                                                            W ZŁOTNIKACH

Téma projektu: "Poznáváme jazyk, kulturu a tradice našich sousedů"
                             „ŁĄCZY NAS JĘZYK, KULTURA I TRADYCJA – SZKOLNA WYMIANA UCZNIÓW”

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

„Cesta časem – školní výměna žáků”

Hlavním cílem projektu je výuka nových uměleckých dovedností: lepení v hlíně na základě zkušeností českého partnera, čemuž poslouží workshopy práce v hlíně "Prehistorická zvířata". Tématika workshopu bude zahájením vývoje zájmů žáků o dějiny a bude spojená se získáváním znalostí o dějinách lidstva ve vzdáleném geologickém období. Naplánované společné zájezdy a aktivity umožní umělecký rozvoj, porovnání stop prehistorie v obou regionech a také pěstování navázaných kontaktů a možnost navázaní dalších.

26. října 2012 navštíví naše škola (žáci 3. - 5.ročníku) partnerskou školu ve Zlotnikách,
kde je pro nás připraven zajímavý program.

Zde se můžete podívat na harmonogram programu.

ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

Splnili jsme první úkol. Žáci naší školy vytvořili loga tohoto projektu.
 Vítězné logo vytvořila Veronika Jemelková, 3.ročník (2011/2012))

Radslavická škola navštívila polské Zlotniky

V rámci Evropského operačního programu: Překračujeme hranice, navštívili naši žáci partnerskou školu ve Zlotnikách. S touto školou máme družbu díky spřátelenému regionu Prósków s mikroregionem MAS Záhoří Bečva.

V pátek 16.9. 2011 brzy ráno se 28 žáků a 5 pedagogů vydalo do spřáteleného regionu. Cesta uběhla velmi rychle a tak ještě v dopoledních hodinách nás naši polští přátelé uvítali u nich ve škole. Po prohlídce školy a slavnostním přivítání jsme odjeli do vsi Opolskiej (Bierkowice), kde nás čekal zajímavý program. Žáci poznali, jak to chodívalo dříve ve staré škole. Vyzkoušeli si psaní na břidlicových tabulkách i husím brkem.

Oběd a odpolední zábava proběhla na agroturistickém statku nedaleko Próskówa v oblasti Gmina. Největším zážitkem pro všechny zúčastněné byla vyjížďka po okolí vozy taženými koňmi. Po projížďce následovala další zábava: hry, sport, písně i tanec. Děti se zcela zbavily ostychu a brzy mezi nimi nebylo poznat, kdo je z Česka a kdo z Polska. Naši přátelé rozdali diplomy za nejlepší loga, která vytvořili samotní žáci. Vítězné logo naši žákyně Veroniky Jemelkové ze 3. třídy bude umístěno na  webových stránkách obou škol po celou dobu trvání projektu. Den uběhl velmi rychle i počasí nám přálo, a tak se jen těžko pomýšlelo na návrat domů. Nyní je řada na nás. Dne 30. 9. 2011 přivítáme žáky i pedagogy z Polska.  Všichni již pracujeme na bohatém programu. Máme co oplácet.

Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

Náš projekt získal evropské ocenění !

ZŠ Radslavice získala za projekt Comenius AMAZING EUROPE Evropskou jazykovou cenu LABEL 2010. Slavnostní předávací ceremonie se uskutečnila 8.10. 2010 v Praze.
Za odměnu jsme navštívili LEGOLAND v Mnichově !

EU - peníze školám
Plakat.JPG