Novinky - šk.rok 2020/21 > Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ

Úvodní fotka na webu

Informace k prodloužení distanční výuky žáků 3.-5. tříd do 22.ledna 2021

Provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od 27. prosince 2020 do 10. ledna 2021:

Informace k provozu škol a školských zařízení od 11.ledna do 22.ledna 2021

Dále ještě pro Vaše potřeby přikládáme odkaz ze stránek MPSV ve věci krizového ošetřovného:

Publikováno 12. 1. 2021 1:19

Články k přečtení

V předvánočním čísle Radslavských novin měly být otištěny články  o činnostech v MŠ a ZŠ. Jeden článek se tam bohužel nedostal. Přikládám tedy články k přečtení zde:

Mgr. Ivana Zenáhlová

Publikováno 12. 1. 2021 1:19

Organizace výuky od 4.1.2021

Vážení rodiče,

v odkazu si můžete pročíst Informace MŠMT ČR k otevření škol od 4.1. do 10.1.2021. Prezenční výuka bude pouze pro žáky 1.a 2. třídy, ostatní třídy 3.- 5.roč. se budou vzdělávat distančně:

Informace k provozu škol od 4.1. do 10.1.2021.pdf

Je nám líto, že se situace stále komplikuje. Na děti se těšíme, provoz ŠD bude od 6:30 hod. do 16:15 hod. Na oběd půjdou ve 12.20 hod. žáci 2.ročníku a ve 12.35 hod. žáci 1.ročníku. Ze zájmových kroužků bude probíhat pouze Keramika. Budeme dodržovat homogenní skupiny ve výuce i ve ŠD.

PRAVIDLA: Žáky vybavíte nejméně dvěma rouškami a pytlíkem na jejich uložení v aktovce. Pokud zůstane žák z nějakého důvodu doma, informujete obratem třídní učitelku o důvodu absence. Zákonní zástupci svědomitě posuzují neexistenci příznaků virového onemocnění u svého dítěte či dodržování délky karantény v rodině.

Pro žáky na distanční výuce je účast na online hodinách povinná. Zapůjčíme tablety a notebooky žákům, jejichž rodiče si zažádají mezi prvními, poskytneme výbavu, podle možností, co máme. Rozvrh online výuky bude stejný jako ve 2.vlně v říjnu. Rozvrh s aktivními odkazy na přihlašování Vám pošleme do emailu i přes Školu Online.

Hodně štěstí, Mgr.Ivana Zenáhlová

Přání Krásné Vánoce

Příjemné  prožití vánočních svátků,
hodně štěstí a hlavně zdraví v novém roce 2021
přejí všem dětem, rodičům a přátelům školy
zaměstnanci ZŠ a SMŠ Radslavice.

Publikováno 12. 1. 2021 1:18

Vánoční prázdniny

Vážení rodiče,

z rozhodnutí vlády, z důvodu zhoršující se situaci s šířením Covid-19, budou vánoční prázdniny začínat dříve, již od pondělí 21.12.2020. V pátek 18.12. si uděláme vánoční posezení ve třídách, bližší se dočtete v deníčku. Každá třídní učitelka přizpůsobí páteční rozvrh rozdávání dárečků a posezení s tradicemi.

Mgr. Ivana Zenáhlová, řed.školy

Publikováno 12. 1. 2021 1:16

Vánoční focení

proběhne ve středu 16. 12. 2020 od 10 hodin v základní škole. Kvůli nařízení vlády nemohou přijít rodiče ani sourozenci z jiné školy, sourozenci na naší škole se spolu fotit mohou. Žáci mají v deníčku zprávičku, kde vyznačte zájem. Ukázka pozadí k nahlédnutí zde:

Vánoční focení

Publikováno 12. 1. 2021 1:16

Autorské čtení s Petrou Braunovou

Ve čtvrtek 17. prosince 2020 se žáci 1. ročníku setkali se spisovatelkou Petrou Braunovou, která je seznámila se svojí tvorbou určenou nejmenším  čtenářům. Paní Braunová donesla na ukázku několik knih, které si děti mohly prohlédnout. Knihy se jim moc líbily. Všichni pozorně poslouchali několik krátkých úryvků. Paní Braunová dokázala děti svými příběhy nadchnout a namotivovat je ke čtení knih. Někteří žáci už knížky Petry Braunové znají, máme je i ve školní knihovně. Setkání se skutečnou paní spisovatelkou byl však pro ně obrovským zážitkem.

Autorské čtení s Petrou Braunovou Autorské čtení s Petrou Braunovou

Publikováno 12. 1. 2021 1:15

Finanční gramotnost

ŽIVOT S PENĚZI, aneb chytré dítě v realitě.

V úterý 15.12. 2020 se žáci 2. a 4. ročníku zúčastnili besedy na téma finanční gramotnost. Prakticky si vyzkoušeli souvislosti mezi zaměstnáním, penězi, rodinným rozpočtem a nákupy v obchodě. Dozvěděli se rozdíly mezi hmotným a nehmotným majetkem, otevřelo se i téma hotovostních a bezhotovostních plateb či úspor a půjček. Pro žáky 1. a 2. tříd byl program připraven jako pohádková hra.

Finanční gramotnost

Publikováno 12. 1. 2021 1:13

Vánoční dílny v ZŠ

V pondělí 14.12.2020  se v naší škole rozezní koledy a rozvoní větvičky. Vánoční dílny budou letos netradičně, bez přítomnosti rodičů, sourozenců a prarodičů. Žáci si sami se svými učitelkami vyrobí dekorace a výzdobu na vánoční svátky.

Publikováno 12. 1. 2021 1:10

Na jednom prkně

Prkno jako prám, na kterém plujeme a objevujeme, prkno jako trám, na kterém se zachraňujeme, prkno jako prostředek cesty a domluvy. Jak komunikovat, domluvit se, pomáhat si a dospět ke společnému úspěchu. To ukázal zábavný program - Na jednom prkně, kterého se zúčastnili žáci 5.ročníku ve čtvrtek 10.12.2020

Na jednom prkně