Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality ZŠ > Čtvrteční testování ve škole - postup při pozitivním výsledku Ag testu

Čtvrteční testování ve škole - postup při pozitivním výsledku Ag testuVážení rodiče,
pokud bude při čtvrtečním testování záchyt pozitivního žáka:

1) Okamžitě zavolám rodiče, aby vzali žáka na PCR test ke Galerii Přerov - vystavím mu potvrzení. Žák čeká v izolaci v půdní vestavbě v sále s určeným pedagogem.
2) Zbytek třídy pokračuje ve výuce v režimu TEST-TO-STAY, oddělení od ostatních žáků, bez výuky TV a HV, v samostatné skupince při přechodu na oběd, ve ŠJ i ve ŠD. Třída je po celou dobu výuky v rouškách/respirátorech. 
3) Tato třída se ráno testuje i další den - v pátek Ag testy, ranní ŠD žáci nenavštěvují, jdou přímo do třídy, třídní učitel přijíždí také ráno dříve do školy a také se testuje, další vyučující a vychovatelka této třídy se testuje také. Testují se každý den do doby, než škola obdrží výsledek PCR testu žáka.
4) Při negativním výsledku PCR testu pokračuje třída ve výuce.
5) Při pozitivním výsledku PCR testu nastupují žáci do karantény na 7 dní ( příští čtvrtek už bude karanténa zkrácená jen na 5 dní). Rodiče žáků kontaktuje KHS, která jim vytvoří eŽádanky k podstoupení PCT testu, určí délku karantény. Povinnost rodičů pozitivního žáka je bez odkladu kontaktovat jejich praktického lékaře pro děti a dorost, nahlásit tuto skutečnost a vyčkat na telefonát KHS k samotrasování v rámci kamarádů z okolí dítěte a rodiny.                                                                                                                                                                   
6) Pokud se to dotkne některé třídy, budou učitelé vyučovat online přes Microsoft Teams ( všichni žáci mají zřízené účty, rozeslala bych jim potřebné údaje k přihlašování). Rozvrh by byl stejný, jako je nyní, jen bez VV, PČ, HV, TV.
7) Pokud by byl učitel pozitivní a necítil by se hodně špatně, učil by z domu, z karantény. Žáci by byli také doma v karanténě. 
Tyto pokyny se zatím týkají testování 6.1. a 13.1.2022.
Snad je to takto přehledné, ještě přidávám letáček od ministerstva:
Testování leták pro rodiče.pdf
Mgr. Ivana Zenáhlová, ředitelka školy