Úvod > > Aktuality ZŠ > Exkurze do archeoskanzenu

Exkurze do archeoskanzenu

IMG_0019.JPGŽáci 4. a 5. ročníku jeli ve čtvrtek na exkurzi do Modré u Velehradu, aby se na vlastní oči podívali, jak žili staří Slované na Velké Moravě. Nachází se zde velkomoravské opevněné sídliště, které vzniklo na podkladě archeologických nálezů. Děti si prohlédly zblízka opevnění, obydlí, hospodářské stavby a církevní stavby. V tamější škole měly hodinu vlastivědy s moudrým mnichem, ochutnali placky upečené v hliněné peci, vyslechli přednášku o životě chudých a panstva, strážích a jejich zbraních, navštívili keramickou a šperkařskou dílnu. Na závěr si vyzkoušeli střílení z luku. Pak už jen nezbytné nákupy suvenýrů a jedeme domů! Výlet se nám moc líbil. Byl poutavý a poučný. O životě na Velké Moravy mluví učivo vlastivědy ve 4. ročníku, a tak si mohli žáci propojit teoretické znalosti  s realitou.