Úvod > > Aktuality ZŠ > Co žije na louce? Přírodověda ve 4. ročníku, 2.6. 2021

Co žije na louce? Přírodověda ve 4. ročníku, 2.6. 2021

1.jpgDnes jsme se zaměřili na svět hmyzu. Je pro nás trochu tajemný a málo známý. Někteří z nás tuto havěť moc nemusí, i když víme, že hmyzí tvorečkové jsou pro přírodu hodně důležití. Vzali jsme si nádobky s lupou, zkoumali a zakreslovali ulovený hmyz. Byli jsme překvapeni, kolik hmyzáků žije na školní zahradě, jak rozmanité barvy, tvary a velikosti mají. Polapené exempláře jsme pak znovu opatrně vypustili na školní zahradu.

Tohoto krasavce jsme objevili u hmyzího domečku v blízkosti přírodní učebny.

Dnes 6.6. 2021 napsal Matýsek Dvořák na WhatsApp, že našli s tatínkem na internetu tento příspěvek:

Tohle je včela, která se právě teď vyskytuje v zahradách. Jmenuje se Xylocopa valga  - drvodělka velká. Tohle je největší včela v Evropě (2.5 cm). Neštípe a není agresivní. Černá s modrými křídly... je moc krásná, její let je rychlý a velmi hlasitý. Je vzácná a užitečná.

Podle obrázku na internetu vypadá, že je to ona, tedy ne krasavec, ale krasavice.