Úvod > > Aktuality ZŠ > Testování žáků základní školy 1. a 8.11.2021

Testování žáků základní školy 1. a 8.11.2021

Vážení rodiče,

přejeme Vám pohodové podzimní prázdniny. V pondělí 1. a 8. listopadu 2021 dojde k testování žáků ZŠ v nejhůře zasažených okresech. Týká se to i našich žáků. Testování proběhne ráno v 7:30 hod. ve třídách, stejným způsobem, jak jsou žáci již zvyklí. Tento den v ranní ŠD budou mít žáci nasazenou ochranu úst a nosu - zdravotní roušku nebo respirátor až do času testování ve třídách.

Zaměstnanci MŠ /ZŠ / ŠD/ ŠJ, kteří nemají OTN (očkování, test, prodělanou nemoc) mohou vstoupit na pracoviště až po negativním výsledku Ag testu. Ve společných prostorách budov je také povinnost nosit ochranu úst a nosu. Nabalte prosím žákům do aktovky i náhradní roušku nebo respirátor.

Vláda také projednala úpravy mimořádného opatření k ochraně dýchacích cest. Výjimka z povinnosti používání respirátorů při poskytování vzdělávání se bude nadále týkat pouze pedagogických pracovníků, kteří byli očkováni proti onemocnění Covid-19.

Vstup do budovy MŠ a ZŠ je povolen pouze s ochranou úst a nosu - respirátorem.

O dalších změnách v nařízení vlády Vás budeme aktuálně informovat.

Děkujeme za spolupráci, Mgr. Ivana Zenáhlová