Úvod > Družina > Akce ŠD

Akce ŠD

Novinky školní rok 2020/2021

Do kroužků se zapište ve školní družině. Činnost kroužků začíná v týdnu od 14. 9. 2020.

Důležité upozornění

V době od 13.30 – 14.30 hodin budeme v rámci ŠD chodívat na pravidelné procházky nebo bude probíhat řízená činnost. Z tohoto důvodu si v tuto dobu děti nevyzvedávejte.
Pokud si budete potřebovat dítě mimořádně vyzvednout, napište svůj požadavek do deníčku.
Děkujeme za pochopení. Vychovatelky ŠD

Zahrajeme si na pohádku

1.JPG
Tento týden v úterý 8.6. a ve středu 9.6. 2021 se uskutečnil ve školní družině workshop „Zahrajeme si pohádku“.
V rámci workshopu si žáci z 1. až 3. ročníku pod vedením lektorky Elišky Beckertové vyrobili se zbytků látek kulisy, aby si na závěr společně zahráli známou pohádku “O Červené karkulce“.

Sportovní olympiáda

1.jpgDne 4. června 2021 proběhla ve školní družině sportovní olympiáda. Sluníčko krásně hřálo a tak jsme se mohli s chutí pustit do plnění úkolů. Sportovní výkony všech dětí byly neuvěřitelné a nikoho neodradil ani jeden z nich. Na konci nás jako vždy čekala sladká odměna. A pro nás dospělé stále zůstává největší odměnou nadšení a radost v dětských očích.

Planetárium - Korálový útes a Život stromů

1.jpg2.jpg1.JPG

V pátek 21.5. 2021 k nám do školní družiny přijelo mobilní planetárium.
Děti se pohádkovou formou, v úžasné kopuli planetária, dozvěděli spoustu zajímavých věcí.
Jedna skupina měla život stromů a jak jsou důležité pro naši planetu. Druhá téma podmořský svět.
Děti si na své téma vyrobily stromy z recyklované papírové hmoty a nakreslili si svůj vlastní korálový útes.

Bystrý gepard

1.jpgDne 21.5. se ve školní družině uskutečnila akce s názvem Bystrý gepard. Počasí nám naštěstí přálo, a tak jsme se s chutí mohli pustit do práce. Nejprve si děti vytvořili svá družstva a každý měl za úkol vymyslet si svůj název. Pak už děti plnily  nejrůznější úkoly, odpovídali na otázky, které byly připraveny na stanovištích školní zahrady. Šlo o čas, tudíž opravdu běhali jako o závod. Vítěz však mohl být jen jeden, ale všem dětem patří obrovská pochvala za jejich nadšení a odhodlání.

Člověče, nezlob se !

IMG_0762.jpgV pátek 26. 2.2021 se ve školní družině pořádal turnaj ve hře Člověče, nezlob se - netradičně.
Zůstalo nám jen šest dětí a venku bylo krásné počasí. Proto se turnaj uskutečnil na našem obrovském hracím poli. Děti si to moc užily. Všichni dostali sladké odměny.

Malý karneval z Ria

ZS_Karneval_1.jpgDne 11.2. 2021 se ve školní družině uskutečnila akce s názvem Malý karneval z Ria. Děti si během týdne vyráběli barevné papírové masky, a tak se nám na karnevalu sešlo spoustu zvířátek, princezen i bojovníků. Užili jsme si spoustu legrace a zábavy společným tancováním a plněním nejrůznějších úkolů.

Zimní radovánky

IMG_0307.jpgDne 14.1. jsme si ve školní družině užili zimních radovánek. Udělali jsme si krásnou vycházku po okolí a využili prvního sněhu k sáňkování. No, posuďte sami.

Cirkusová dílnička

1.jpgDne 26. 11. 2020 se pro děti 1. třídy v rámci školní družiny uskutečnila CIRKUSOVÁ DÍLNIČKA s panem Jiřím Sadilou. Děti si měly možnost vyzkoušet žonglování s balónky, tyčí a různými jinými předměty, jízdu na mini kolečku, chůzi na chůdách atd. Učily se, jak se správně koncentrovat a udržovat rovnováhu. A v neposlední řadě také, jak důležitá je týmová spolupráce.

Sportovní soutěž v jízdě na koloběžce

Kolobezky_01.jpgV pátek 9. října 2020 se v družině konala soutěž v jízdě na koloběžce. Přálo nám krásné počasí a zúčastnilo se 21 dětí ze všech pěti ročníků. Za každou třídu byla vyhlášena a odměněna vítězka a vítěz, ale i všem ostatním účastníkům se dostalo sladké odměny. Všem dětem moc děkujeme za krásné sportovní odpoledne.

Kvíz afrických zvířat

IMG_9170.jpgDne 18.9. se ve školní družině uskutečnila akce s názvem Kvíz afrických zvířat. Po vydatném obědě se děti nejprve rozdělily do skupin a každá z nich měla za úkol vymyslet si název, který by představoval jedno africké zvíře. Poté již děti s nadšením odpovídaly na nejrůznější otázky týkající se života afrických zvířat. Některé odpovědi byly velmi úsměvné, ale nutno podotknout, že všechny naše děti, by zasloužily jednu velkou jedničku. fotogalerie

Zábavné kino

20200911_135538.jpgDne 11.9.  se ve školní družině uskutečnila akce s názvem Zábavné kino. Děti měly možnost seznámit se humornou formou se životem afrických zvířat. Přestože nám ke klasickému kinu chyběl oblíbený popcorn a Coca cola, děti se zaujetím sledovaly vše, co zvířata ve filmu vyjadřovala lidskou řečí.