Úvod >

Slaměníkova mateřská škola se představuje:

MŠ - úvodní obrázek

Pracujeme ve třech odděleních, každé oddělení si v součinnosti se ŠVP /Školní vzdělávací program/ vypracovává svůj TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM, podle věkového složení, zaměření učitelek apod. Nejdůležitější pro nás je spokojenost vašich dětí a samozřejmě spokojenost vás, rodičů.

• Třída Ježečků: ved. p. uč. Helena Otáhalová, p. uč. Romana Šramová
  • Třída Koťátek: p. uč. Marie Kratochvilová a p. uč. Bc. Tereza Janušová
  • Třída Berušek: p. uč. Mgr. Hana Petrová

DUHOVÝ SVĚT

SVĚT KOLEM NÁS JE PLNÝ KRÁS

Prioritou vzdělávacího programu je poskytnout dětem zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou cítit spokojeně. Provoz v MŠ začíná v 6.15 hodin a končí v 16.00 hodin.

Novinky ve školním roce 2020/2021

Karneval v MŠ

Období masopustu jsme ve školce zakončili veselým karnevalem. Najednou jsme se ocitli jako v pohádce. Ve třídě se nám sešlo několik princezen, víl, pirátů, kočiček i rytířů. Přišel i tajemný Zorro či Spiderman. Děti prožily dopoledne plné tanečků, her, soutěží a dobré zábavy.

Publikováno 18. 2. 2021 15:55

Berušky stopují zvířátka

Děti ze třídy Berušek se vydaly po stopách zvířátek. Ve sněhu pozorovaly stopy psů, zajíců, ptáčků, koní i lidí. Na procházce porovnávaly velikost svých bot, kreslily do sněhu a s radostí si užívaly letošní sněhovou nadílku.fotogalerie

Publikováno 18. 2. 2021 15:34

Informace pro rodiče dětí MŠ dne 17.2.2021

Vážení rodiče dětí MŠ, máme již potvrzený pozitivní výsledek na Covid-19 u zaměstnance MŠ a ŠJ. Jsme v kontaktu s KHS, která musí rozhodnout o dalším postupu. Pokud dnes Vaše dítě vyzvedávají prarodiče nebo lidé z ohrožené skupiny, zvažte, zda si dítě raději nevyzvedne někdo jiný.

Publikováno 17. 2. 2021 22:39

Koťátka a dopravní prostředky

Děti z Koťátek si povídaly o dopravních prostředcích, k čemu slouží a jak lidem pomáhají. Děti jezdily autobusem a učily se, jal se chovat v dopravním prostředku. Tancovaly na  písně letadlo, vláček a projely i tunelem. Stavěly silnice i vláčkovou dráhu.

Publikováno 17. 2. 2021 22:39

Ježečci a Eskymáci

Zima ještě nekončí. To ví i děti z Ježečků, které si celý týden povídaly o životě na jiných kontinentech, eskymácích, zvířatech, která mají ráda sníh a mráz. Společně si pak postavily příbytky eskymáků- iglů. Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:38

Koťátka a jejich tělo

Děti z Koťátek si celý týden povídaly o lidském těle. Pojmenovávaly části lidského těla, zkoušely si, jaké to je, když nám některý ze smyslů neslouží, také si povídaly, jak své tělo ochraňovat. Děti si také vyzkoušely být panem doktorem nebo paní doktorkou.

Publikováno 17. 2. 2021 22:37

Berušky u krmelce

Děti ze třídy Berušek myslí na zvířátka i v mrazivých dnech. Do krmelce donesly spoustu dobrot, které na podzim pro zvířátka nasbíraly. Děti také pravidelně sypou ptáčkům zrníčka do krmítek. Dobrou chuť! Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:36

Ježečci pečou dobroty

Předškoláci si tento týden povídají o různých profesích a řemeslech. Vyzkoušeli si, jaké to je být cukrářem. Vlastnoručně si vyrobili muffiny. Ví už, co patří do těsta a dokáží je krásně nazdobit. A hlavně! Moc si pochutnali. Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:36

Koťátka vaří čajíčky

U Koťátek se vařily čajíčky z kouzelné krabičky. Děti si osvojovaly poznatky o bylinkách, jak pomáhají našemu tělu proti nemocem a čím jsou prospěšné. Ochutnaly bylinkový čaj a hodnotily jeho chuť a vůni. V pondělí sázely semínka bylinky řeřichy, pozorovaly její růst, ochutnávaly ji.

Publikováno 17. 2. 2021 22:35

Ježečci a zimní hry

Konečně! Je tu sníh. Děti z Ježečků byly nadšením bez sebe, když tu krásu uviděly. Povídali jsme si o zimních sportech a hrách, několik z nich si děti na vlastní kůži vyzkoušely.

Publikováno 17. 2. 2021 22:32

Koťátka si užívají zimu

Děti z Koťátek si užily krátkou, ale za to bohatou sněhovou nadílku, nevadil jim ani mráz. Děti si vyzkoušely hod na cíl, labyrinty, klouzání na ledu, přeskok přes hromádku sněhu, bobování, sněhové andílky, pozorování stop ve sněhu, pozorování a rozbíjení ledu, pokusy. Děti zimní hry moc bavily.

Publikováno 17. 2. 2021 22:30

Sněhuláci v Beruškách

Sněhovou nadílku využily děti ze třídy Berušek k radostnému dovádění. Děti se koulovaly, stavěly sněhuláka, tvořily sněhové labyrinty. Společně jsme se klouzali na kalužích a pozorovali stopy ve sněhu. Byla to paráda! Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:29