Úvod > Projekty > Publicita projektu Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

Publicita projektu Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů

Název projektu: Vzdělávání pedagogů pomocí tabletů
Číslo operačního programu:  CZ.1.07
Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Číslo prioritní osy: 7.1
Název prioritní osy: Počáteční vzdělávání
Číslo oblasti podpory: 7.1.3
Název oblasti podpory: Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení
Realizace projektu: 1.9.2014 - 31.7.2015

Cílem projektu je podpora profesního rozvoje pedagogických pracovníků základních škol ve využívání ICT ve výuce prostřednictvím školení a dalších vzdělávacích aktivit pomocí moderních dotykových zařízení v období 2014-2015. Projekt tak reaguje na výsledky provedeného průzkumu k využití moderní ICT mezi základními školami.

Projekt se skládá celkově ze sedmi klíčových aktivit, které na sebe plynule navazují. V první aktivitě budou proškoleni ředitelé základních škol/vedoucí pracovníci ze 44 zapojených škol v celkově pěti oblastech, které jim usnadní využívání a integraci ICT do života jejich školy. Následující aktivity jsou věnovány podpoře a mentoringu pedagogických pracovníků školy.

Další aktivity projektu jsou určeny především praktickým informacím a činnostem, se kterými budou pedagogové prostřednictvím školení a workshopů seznámeni, a které jim pomohou při přípravě výuk.programů. Všechny vzdělávací aktivity a činnosti budou prováděny kvalifikovanými mentory a lektory.