Úvod > > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ

Hromadné rozhodnutí o zápisu do mateřské školy na šk.rok 2022 / 2023

Výsledek zápisu do Slaměníkovy mateřské školy:

Hromadné rozhodnutí o přijetí dětí k PV 2022- 2023
Pro školní rok 2022 / 2023 je přijato 16 dětí k PV v naší mateřské škole.

Na děti se už moc těšíme. Ve dnech 29.-31.8.2022 přinesou rodiče do mateřské školy p. uč. Heleně Otáhalové potřebné dokumenty (přihlášku ke stravování, potvrzený docházkový list od lékaře, Zmocnění k odvádění dítěte, Vstupní dotazník, vyplní Dohodu o docházce dítěte do MŠ).

Nová životní etapa nástupem do mateřské školy začne pro nové děti ve čtvrtek 1.9.2022.

Mgr. Ivana Zenáhlová, řed.školy

Štítky:

Informace pro rodiče dětí MŠ dne 17.2.2021

Vážení rodiče dětí MŠ, máme již potvrzený pozitivní výsledek na Covid-19 u zaměstnance MŠ a ŠJ. Jsme v kontaktu s KHS, která musí rozhodnout o dalším postupu. Pokud dnes Vaše dítě vyzvedávají prarodiče nebo lidé z ohrožené skupiny, zvažte, zda si dítě raději nevyzvedne někdo jiný.

Publikováno 17. 2. 2021 22:39

Koťátka a dopravní prostředky

Děti z Koťátek si povídaly o dopravních prostředcích, k čemu slouží a jak lidem pomáhají. Děti jezdily autobusem a učily se, jal se chovat v dopravním prostředku. Tancovaly na  písně letadlo, vláček a projely i tunelem. Stavěly silnice i vláčkovou dráhu.

Publikováno 17. 2. 2021 22:39

Ježečci a Eskymáci

Zima ještě nekončí. To ví i děti z Ježečků, které si celý týden povídaly o životě na jiných kontinentech, eskymácích, zvířatech, která mají ráda sníh a mráz. Společně si pak postavily příbytky eskymáků- iglů. Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:38

Berušky u krmelce

Děti ze třídy Berušek myslí na zvířátka i v mrazivých dnech. Do krmelce donesly spoustu dobrot, které na podzim pro zvířátka nasbíraly. Děti také pravidelně sypou ptáčkům zrníčka do krmítek. Dobrou chuť! Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:36

Ježečci pečou dobroty

Předškoláci si tento týden povídají o různých profesích a řemeslech. Vyzkoušeli si, jaké to je být cukrářem. Vlastnoručně si vyrobili muffiny. Ví už, co patří do těsta a dokáží je krásně nazdobit. A hlavně! Moc si pochutnali. Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:36

Ježečci a zimní hry

Konečně! Je tu sníh. Děti z Ježečků byly nadšením bez sebe, když tu krásu uviděly. Povídali jsme si o zimních sportech a hrách, několik z nich si děti na vlastní kůži vyzkoušely.

Publikováno 17. 2. 2021 22:32

Koťátka si užívají zimu

Děti z Koťátek si užily krátkou, ale za to bohatou sněhovou nadílku, nevadil jim ani mráz. Děti si vyzkoušely hod na cíl, labyrinty, klouzání na ledu, přeskok přes hromádku sněhu, bobování, sněhové andílky, pozorování stop ve sněhu, pozorování a rozbíjení ledu, pokusy. Děti zimní hry moc bavily.

Publikováno 17. 2. 2021 22:30

Sněhuláci v Beruškách

Sněhovou nadílku využily děti ze třídy Berušek k radostnému dovádění. Děti se koulovaly, stavěly sněhuláka, tvořily sněhové labyrinty. Společně jsme se klouzali na kalužích a pozorovali stopy ve sněhu. Byla to paráda! Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:29

Hrátky u Koťátek

V naší školce, však to víme, hrajeme si, nezlobíme. Kreslíme a malujeme, pěkné hry si zahrajeme. Spolu se tu máme rádi, vždyť jsme přece kamarádi. Fotogalerie

Publikováno 17. 2. 2021 22:27

Tři králové u Ježečků

Děti ze třídy Ježečků ukončily vánoční období. Tři králové byli tématem prvního týdne nového roku. Děti nejen uklízely výzdobu, ale především tvořily a za zpěvu a s korunami na hlavách si vyzkoušely pochod Tří králů.

Publikováno 13. 1. 2021 0:48

Tři králové u Koťátek

Celý týden si děti z Koťátek povídaly o Třech králích. Zazpívaly si písničku "My tři králové jdeme k vám," vyrobily si krále z barevných papírů, ale také si vyrobily královské koruny a udělaly si průvod.

Publikováno 13. 1. 2021 0:47

Ježíšek v Beruškách