Úvod > Družina > Aktuality ŠD > Výlet do Pevnosti poznání v Olomouci 26. 10. 2023

Výlet do Pevnosti poznání v Olomouci 26. 10. 2023

Podzimní prázdniny jsme trávili společně v Pevnosti poznání v Olomouci. Čekaly nás zajímavé programy a zážitky. Část žáků se stala malými vědci a z cukerných roztoků vytvářeli duhu, zkoumali vlastnosti kapalin a tímto způsobem se hravě seznámili s pojmem hustota. Starší žáci pracovali s malým robotem jménem Ozobot. Díky němu si ukázali, že ani programování nemusí být věda. Pomocí různobarevných příkazů Ozobotovi tvořili bludiště s úkoly, které pak robot plnil. Zbytek dne jsme si pak užili v expozicích, které Pevnost poznání nabízí. Navštívili jsme expozici Do historie!,  Vodní svět a do osmi metrové makety lidského mozku jsme zavítali v expozici s názvem Rozum v hrsti, kde jsme si také mohli vyzkoušet řešit logické hádanky a úkoly.