Úvod > > Aktuality ZŠ > Preventivní besedy pro žáky 4. 11. 2021

Preventivní besedy pro žáky 4. 11. 2021

P1220591.JPGZaoral ze sdružení ZaPS - Zábavné a preventivní soutěže. Děti besedovaly s lektorem o vztazích mezi spolužáky ve třídě, o podstatě slušného chování mezi lidmi, kde nemají místo urážky, nadávky nebo dokonce šikana. Mladší žáci diskutovali také o péči a chování ke zvířatům. Starší žáci se dotkli problému kyberšikana a chování na sociálních sítích. Za pomocí především dětské představivosti a hraní si na klasickou sociální síť si vysvětlili některé pojmy a rizika. Zde se skutečně jednalo o prevenci, protože děti tohoto věku si neuvědomují následky svého jednání a hlavně si nepřipouští, že by rizikový pohyb po internetu mohl s sebou přinést nepříjemné důsledky i pro ně samotné. Nedílnou součástí programu byl pes Sorbon.