Úvod > > Aktuality ZŠ > Výukový program pro žáky 2. ročníků 1. 2. 2024

Výukový program pro žáky 2. ročníků 1. 2. 2024

ed3f5b2a-b404-404c-96dc-04b3c070e908.jpgV přírodovědném oddělení přerovského muzea, které je zaměřeno na ornitologii, jsme si povídali o ptácích na krmítku a o ptačím životě v zimě  V zahradě jsme si prohlédli různé druhy krmítek a doplnili jsme je krmením pro ptactvo. Ukázali jsme si, jaké druhy potravy nabízí ptákům zahrada, a co patří či nepatří do krmítka. Na závěr si každý vyrobil pro ptáčky zvoneček ze semínek. Chcete-li si jej vyzkoušet, přečtěte si návod.
Zvonek ze semínkového těsta
V misce smícháme 1 kelímek semínek s 1 vejcem, zahustíme rozinkami, ořechy a lžící hrubé mouky. Dnem kelímku od jogurtu protáhneme provázek s klacíkem nebo špejlí a kelímek naplníme směsí. Sušíme v mikrovlnné troubě asi 1 minutu na stupni 1. Po vychladnutí vyklopíme a zavěsíme.